Konkurs “Pamięć nieustająca” dla gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych

 

Konkurs historyczno-literacki dla uczniów gimnazjum i liceum Pamięć nieustająca jest z powodzeniem organizowany przez Fundację Ostoja przy Wiśle już od kilku lat. Podstawą konkursu jest książka o tym samym tytule – wielowątkowa, dygresyjna opowieść o ostatnich stu latach polskiej historii, obserwowanych na niezwykłym warszawskim placu. Na placu Józefa Piłsudskiego, który wcześniej, w PRLu, nosił nazwę plac Zwycięstwa, a wcześniej Adolf–Hitler–Platz, jeszcze wcześniej Sachsenplatz, a na samym początku plac Saski…

Formuła konkursu jest szeroka, otwarta. Zachęca do poszukiwań rodzinnych i lokalnych wydarzeń o znaczeniu historycznym. Inspiruje do poszukiwania własnej tożsamości, a także wzmacniania związków z “małymi ojczyznami”. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w VI edycji.

 

 

Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie, ale najczęściej nauczyciel języka polskiego lub historii zbiera chętnych i zgłasza ich na jednym formularzu zgłoszeniowym.

Na formularze czekamy do 28 lutego 2018 r., a na prace konkursowe – do 30 kwietnia 2018 r.
Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM oraz o pobranie, wypełnienie i przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na adres e-mail: fundacja@ostojaprzywisle.pl.
O konkursie przeczytać można również na: https://www.facebook.com/ostojaprzywisle

 

 

Na wszelkie pytania związane z Konkursem odpowie:
Joanna Pogórska, prezes Fundacji (fundacja@ostojaprzywisle.pl / tel. +48 501 052 812)

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutu Pamięci Narodowej, Dowództwa Garnizonu Warszawa i innych instytucji naukowych oraz samorządowych, prasy i telewizji.