Aktualności

Oficjalne wyniki konkursu IV edycji Pamięć Nieustająca

Fundacja Ostoja przy Wiśle

SPRAWOZDANIE

z IV edycji (2016) ogólnopolskiego konkursu historyczno-literackiego Pamięć nieustająca dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

Zespół recenzentów prac, któremu przewodniczył Romuald Karaś – pisarz, wydawca,  były prezes  Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich, obecnie prezes Stowarzyszenia im. Witolda Hulewicza, od 20 lat przewodzi Kapitule corocznej nagrody im. Witolda Hulewicza, przekazał do Jury konkursu wybór najlepszych prac spośród nadesłanych ze szkół z całego kraju.

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY W DNIU 15 CZERWCA 2016 ROKU

Jury obradowało w składzie:

Przewodniczący: Andrzej Krzysztof Kunert – Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Teresa Baranowska – dyrektor biura Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Włodzimierz Karczmarzyk – architekt, artysta – plastyk, wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Zofia Teresa Kozłowska – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego

Anna Kwiatkowska – redaktor programu TVP Historia

Adam Stasiński – kustosz Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Okręgu Warszawa

Michał Zabłocki – producent filmowy, scenarzysta, autor książek o filmie, wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej

Aleksander Rowiński – sekretarz Jury, prezes Zarządu Oficyny Literatów Rój Film

Jury postanowiło nagrodzić szkoły:

  • ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w BYTOWIE, dyrektor

DOMERACKA ANETA, nauczyciel prowadzący – SANDAK BEATA

  • PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. K.K. BACZYŃSKIEGO W JASIEŃCU, dyrektor –ZDZISŁAWA KOPYŚĆ, nauczyciel prowadzący – KATARZYNA LEŚNIAK
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ W MOSINIE, dyrektor ALICJA TRYBUS, nauczyciel prowadzący – BEATA BUCHWALD
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PIONKACH, dyrektor – AGNIESZKA STĘPIEŃ, nauczyciel prowadzący – JACEK MALICKI
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w RZEPINIE dyrektor – GRAŻYNA GOJ, nauczyciel prowadzący – WIOLETTA NOWAK
  • GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SZTUMIE, dyrektor – ALDONA RUSZKOWSKA, nauczyciele prowadzący – ELEONORA KARZARNOWICZ, ALINA WINKIEL, ANNA RACZKOWSKA
  • GIMNAZJUM NR 1 IM. MARII KUNIC W ŚWIDNICY, dyrektor – DANUTA MORAŃSKA, nauczyciele prowadzący – BEATA ZEGADŁOWSKA i MAŁGORZATA PĘKAŁA

Prace literackie

Nagrody otrzymali:

  • AGNIESZKA PECHCIŃSKA – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych – V Liceum Ogólnokształcące Bielsku-Białej
  • KORNELIA GIL – ZSP w Chojnie
  • URSZULA ARLT- STELMACHOWSKA – Zespół Szkół w Mosinie
  • MAJA SŁOWIK – Zespół Szkół w Mosinie
  • KLAUDIA ORZECHOWSKA – Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie
  • MICHAŁ JÓZKÓW – Katolickie Publiczne Gimnazjum w Polkowicach
  • WIKTORIA JEZUIT – Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
  • ALEKSANDRA ZDZIENNICKA – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie
  • ŁUCJA BUDZOWSKA – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie
  • AGATA LITYŃSKA – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie
  • JAN ADAMSKI – Gimnazjum w Trzemesznie

Wyróżnienia otrzymali:

  • ŻANETA PAWELEC – Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu
  • MARTA LEŚNIAK – Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu
  • KATARZYNA ROGALSKA, PATRYCJA OLSZEWSKA i ANGELIKA PRZYBYLSKA – Publiczne Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu
  • KAROLINA CYTRYŃSKA – Publiczne Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu
  • KAROLINA KRÓL – Publiczne Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu
  • KAMIL ARCISZEWSKI – Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku
  • ANNA LIGAS, KLAUDIA KWAK, MAGDALENA TYLKA I BARTŁOMIEJ KNAPCZYK – Gimnazjum nr 2 im. K.P. Tetmajera w Ludźmierzu
  • SZYMON KONDEJA – Publiczne Gimnazjum im. Ks. G. Piramowicza w Maciejowicach
  • KLAUDIA FORNALIK – Zespół Szkół w Mosinie
  • KATARZYNA CHRAPCZYŃSKA, GABRIELA GÓRNIAK – Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim
  • DOMINIKA WALECZEK Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach
  • ANNA MITRUS – Zespół Szkół w Puchaczowie
  • KRZYSZTOF TARKA – Zespół Szkół w Puchaczowie
  • PIOTR STACHECKI – Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie
  • JAKUB NENCZAK – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie
  • POLA BARANOWSKA – Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic w Świdnicy
  • KAROLINA KOZŁOWSKA – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Tarnowskich Górach
  • KLAUDIA KOSTRZEWA – Gimnazjum w Trzemesznie
  • ZOFIA PRUSS – Gimnazjum w Trzemesznie
  • EMILIA BEREDA – Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie

Prace multimedialne

Nagrody otrzymali:

  • ZOFIA PIETRZYKOWSKA – Gimnazjum KTK w Bielski Białej
  • ROMAN ŻMUDA, MAKSYMILJAN LESZCZYŃSKI – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Bielsku-Białej V Liceum Ogólnokształcące
  • AGATA OSUCH, DOBROSŁAWA FEDOR i NATALIA MARCINKIEWICZ Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu
  • JAKUB PEREK – Gimnazjum nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Lesznie
  • MICHALINA ELJASIK, ANNA KRZEMIŃSKA I WOJCIECH KOWALCZYK – Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu

Wyróżnienia otrzymali:

  • ADRIAN BURY, KALINA KUROWSKA I WIKTORIA PAWLUS – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych – V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej
  • MARLENA SADOWSKA – Zespół Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie
  • DOMINIKA BASIAK, DOMINIKA PIECHOTA, NATALIA STANKIEWICZ i JULIA ŻELECHOWSKA – Gimnazjum im. F. Chopina w Kampinosie
  • DAWID ZIELIŃSKI I GRZEGORZ MALAWSKI – Publiczne Gimnazjum nr 2 im.   J.Heweliusza w Żukowie

Dzieła artystyczne i albumy

Nagrody otrzymali:

  • MICHALINA GIL, MARIA TORCHALSKA I JULIA SOKOŁOWSKA – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych – V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej
  • AGATA KOPEĆ I JUSTYNA MAGDA – Zespół Szkół – Publiczne Gimnazjum im. ks. Wojciecha Borowiusza w Cmolasie
  • SŁAWOMIR KOPYŚ – Publiczne Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu
  • PAULINA PEPLIŃSKA I PAWEŁ PEPLIŃSKI – Gimnazjum w Jutrosinie
  • GNIEWOMIR WOLDAŃSKI – Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu
  • JUSTYNA GÓRECKA – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar terroryzmu 11 Września 2001R. w Kaliszu Pomorskim
  • ALEKSANDRA MARIA OTO  – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. Gimnazjum im. Polskich Noblistów
  • PAWEŁ MISIAK – Publiczne Gimnazjum im. Ks. G. Piramowicza w Maciejowicach
  • OLGA KONOWROCKA – Liceum Plastyczne im. M. E. Andriollego w Mińsku Mazowieckim
  • PAULINA AGACZYŃSKA i PATRYCJA SZMIT – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • NATALIA GROSIAK i MATEUSZ KIELICH – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • MARIOLA DAWID, WERONIKA DUDEK, FILIP DYMUS I AGNIESZKA KANAFA – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Pławnie
  • ADAM KACZMAREK – Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku
  • NATALIE GĄSIOREK – Zespół Szkół w Przecławiu, Gimnazjum
  • ALEKSANDRA KOŁTON – Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Radwanie
  • AGATA NOWACZYK, ARKADIA SZECHNICKA I JULIA JAGŁA – Zespół Szkół Ogólnokształcących W Rzepinie
  • ALEKSANDRA PAJĄK – Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic w Świdnicy
  • KAROL WIZIMIRSKI – Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic w Świdnicy i WERONIKA WIZIMIRSKA – II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
  • RAFAŁ ŻĄDŁO – Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic w Świdnicy
  • MARTYNA STAWOWCZYK, ZOFIA KORCZYK i ANNA ZŁOCH – Zespół Szkół w Wilamowice
  • KINGA MACKIEWICZ – Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie
  • DARIA BZOWSKA – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zduńskiej Woli
  • MAŁGORZATA WALCZAK – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zduńskiej Woli
  • DOMINIKA GROTH – Publiczne Gimnazjum nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie

Wyróżnienia otrzymali:

  • ALEKSANDRA DOBRODZIEJ – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy
  • MICHAŁ LARENTA – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy
  • OKTAWIA GWIAŹDZIŃSKA – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu z 11 września 2001r. w Kaliszu Pomorskim
  • WERONIKA BŁĄDEK i NATALIA OSAK – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu z 11 września 2001r. w Kaliszu Pomorskim
  • MAŁGORZATA SZKLARZ – Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach
  • PIOTR SZYMAŃSKI – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • WIKTORIA PŁUSA I JUSTYNA SKIBA – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • KLAUDIA PŁACHTA i AGATA MAZUR – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • AGATA BARAN, DOMINIKA KWAŚNIK i ANGELIKA KĘSKA – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • PAULINA KIRAGA – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • EWELINA BRETYN, KAROLINA KORTUS, KINGA MAZUR, KINGA RUSEK – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach
  • ANNA BEDNARSKA, PATRYCJA KUŚ,  PATRYCJA RYLIK  i MAGDALENA ZATOŃ – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Pławnie
  • ANNA SARKA – II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju
  • JADWIGA ZIĘB – II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju
  • WIKTORIA GAZDA – Europejskie Gimnazjum Społeczne dr Rahn w Zielonej Górze
  • ROKSANA CHORĄŻEWICZ, MARTA JANAS, MARTYNA KUKOWSKA i MARZENA KRAPKOWSKA- Publiczne Gimnazjum nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie

Na oryginale protokołu podpisy Przewodniczącego Jury i Sekretarza Jury

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie tradycyjnie w Warszawie na jesieni br.

O terminie poinformujemy w pierwszej dekadzie września.

 

Dziękuję dyrektorom szkół i nauczycielom prowadzącym, a wszystkim laureatom serdecznie gratuluję

 

Joanna Pogórska

Prezes Fundacji Ostoja przy Wiśle