Aktualności

Słowem i obrazem…od szuflady do wieczoru poezji…

Bożena WęgrzynekRefleksyjność współczesnego człowieka już jakiś czas temu zepchnęła lirykę do szkoły podstawowej i średniej.

Wydawać by się mogło, że poezja jest dziś archaicznym środkiem wyrazu, który od czasu do czasu puka do naszych drzwi. Poeci nie mają racji bytu w nowoczesnym, pełnym chaosu świecie, w którym czas refleksji, marzeń, spokoju i zamyślenia musi zmierzyć się z kapitalistycznym dążeniem do dobrobytu, w którym „mieć” oznacza istnieć. Istnienie z kolei to ciągły pęd, praca. Niemniej jednak poeci są i tworzą, a ich poezja to często bunt przeciwko współczesności i ucieczka od niej.

Fundacja Ostoja przy Wiśle promuje działania wszystkich artystów. Chcemy działać i wspierać marzenia, rozwój kulturalny społeczeństwa, które nas otacza. Mówimy głośno o sztuce. Jesteśmy ostoją artystów, którzy nie chcą stać na uboczu współczesnego świata.

Podczas tego szczególnego wieczoru nie brakowało odbiorców, którzy z chęcią w zamyśleniu i zachwycie oddali się przygodzie lirycznej.

DSC08235Pani Bożena Węgrzynek zaczęła tworzyć kilka lat temu. Najpierw do przysłowiowej szuflady, następnie publikowała wiersze na swojej stronie internetowej. Inspiracją dla autorki są przede wszystkim sprawy społeczne i wydarzenia historyczne, a także krajobraz środkowej Wisły.

Pierwszy tomik poezji „Kalendarium liryczne” poetka wydała sama. Drugie wydanie tego zbioru zostało opracowane przez wydawnictwo Oficyna Literatów „Rój”. Jest ono jednocześnie zapowiedzią nowej książki.

Oprawę muzyczną wierszy Bożeny Węgrzynek przygotowała Bożena Sitek. DSC08250 (486x359)

Bożena Sitek jest pianistką, muzykologiem, poetką, aktorką,prezenterką telewizyjną i radiową.

Zapraszamy do zapoznania się z “Kalendarium Lirycznym”, którego czytanie stanie się z pewnością sentymentalną podróżą w głąb współczesnego człowieka i otaczającego go świata

FUNDACJA (800x600)Zamówienia „Kalendarium Lirycznego” prosimy kierować na adres: fundacja@ostojaprzywisle.pl

 

DSC08223

 

 

 

 

 

 

 

A tu relacja z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na eGarwolin.pl
http://egarwolin.pl/index.php/rozrywka/9775-qsowem-i-obrazemq-poetycko-i-fotograficznie-w-csik