AktualnościKonkurs "Pamięć nieustająca"

Uroczysta Gala VII edycji ogólnopolskiego konkursu historyczno-artystycznego Pamięć nieustająca

27 października 2019 odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród uczestnikom VII edycji ogólnopolskiego konkursu historyczno-artystycznego Pamięć nieustająca.

Uroczystości rozpoczęły się Uroczystą Odprawą Wart na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i złożeniem wieńców w imieniu przedstawicieli Fundacji Ostoja przy Wiśle, Nauczycieli oraz Laureatów

 

 

 

spotkaniem z Dowódcą Garnizonu Warszawa gen. dyw. Robertem Głąbem

i zwiedzaniem Izby Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa

Jak co roku odbyła się ona w Dawnej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego – Auditorium Minus, za co dziękujemy Panu Rektorowi Profesora Marcina Pałysa
.

VII edycję konkursu swoim szczególnym patronatem objął prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Uroczysta Gala wręczenia nagród uczestnikom VII edycji Pamięć nieustająca odbyła się pod patronatem i dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Obrony Narodowej i Urzędu do Spraw Kombatantów i osób Represjonowanych, poprowadziła ją jak zawsze Pani Anna Popek. Goście reprezentujący naszych Patronów zaszczycili nas swoją obecnością.

 

 

Nagrody specjalne dla nagrodzonych Nauczycieli ufundowali Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Archiwum Akt Nowych, Instytut Pamięci Narodowej i Dowództwo Garnizonu Warszawa

 

Nagrodę specjalną dla wybitnej Laureatki ufundowaną przez firmę Brüggen Polska sp. z o.o. wręczył Lech Andrzej Poźniak Członek Zarządu –  Aleksandrze Marii Otto.

 

 

Oprawę artystyczną zapewnił nam Chór Dziecięcy „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin” śpiewający pieśni żołnierskie i prezentujący musztrę paradną.

 

Dziękujemy Wil-Sad za przepyszne jabłka, Restauracji Zioła Polskie za catering, Brüggen Polska sp. z o.o. za nagrody – płatki i wszystkim Wolontariuszom za ich zaangażowanie i pracę a uczestnikom za przybycie.

 

zdjęcia w galerii

« 2 z 2 »